Аналітики спрогнозували ціни на малину в новому сезоні

Аналітики спрогнозували ціни на малину в новому сезоні - INFBusiness

Заморожена малина на цей час є основним експортним товаром плодоовочевого бізнесу України з точки зору генерації валютної виручки. Унікальність цього сегменту агробізнесу в тому, що до нього залучені десятки тисяч виробників найрізноманітніших розмірів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

У зв’язку з цим ціноутворення на малину для багатьох аграрних регіонів України є одним із найчутливіших і найгостріших питань.

Нагадаємо, що зараз ціни на заморожену малину в Європі мають непогану цінову динаміку і вже набагато вищі, ніж роком раніше. У регіоні відчувається дефіцит замороженої малини, попри початок сезону експорту з Марокко. В Україні малини залишилося мало, і цінові пропозиції щодо якісної продукції вже підросли до рівня 2,3-2,4 євро за кг.

В телеграм-каналі EastFruit провели анонімне опитування учасників ринку про перспективи ціноутворення на малину для заморозки в липні-вересні 2024 року

Свою версію озвучили понад 100 осіб, і результати опитування загалом переважно збігаються з думкою заморозчиків. Хоча багато хто з них намагається озвучувати нижчий рівень цін, що цілком зрозуміло, щоб убезпечити себе від можливих ризиків, з якими вони зіткнулися в сезоні 2022/23 років.

Якщо врахувати, що попереднього року закупівельні ціни на малину опускалися навіть до 12 грн за кг, то прогноз цілком можна назвати оптимістичним. Однак, якщо врахувати, що три роки тому закупівельні ціни на малину подекуди сягали 2,8 євро за кг, що еквівалентно сьогоднішнім 115 грн/кг, то прогноз є помірно оптимістичним.

Майже 40% опитаних вірять у те, що малину для заморозки можна буде продати за цінами від 40 до 60 грн/кг або від 1 євро до 1,5 євро за кг. Ще чверть учасників вважають, що ціни будуть удвічі нижчими за цей рівень – 20-40 грн/кг.

За оцінками аналітиків, ціна на якісну заморожену малину в Європі до початку збирання в Україні може сягнути 2,6-2,8 євро за кг.

На яку ціну можуть розраховувати фермери

Досвід минулих років показує, що заморозчики, як правило, можуть безболісно платити виробникам за якісну малину ціну, розраховану за формулою: Е-1,1=Х, де Е – це ціна на заморожену малину високої якості в Євросоюзі (не в Польщі, а в Німеччині, Франції, Нідерландах або Бельгії) за вирахуванням 1,1 євро.

Якщо ж ціна на малину до моменту початку збирання в Україні досягне 2,6 євро за кг, то в Україні переробники зможуть платити до 1,4-1,5 євро за кг, що еквівалентно сьогоднішнім 55-60 грн/кг.

Однак тут ідеться про малину високої якості, що поставляється безпосередньо заморожчику в необхідному обсязі за умов відсутності природних катаклізмів у всіх одноосновних країнах виробниках Європи. Відповідно, ймовірність такого сценарію залишається досить невисокою.

Потрібно розуміти, що заморозчики не поспішатимуть підвищувати ціни до такого рівня в будь-якому разі, і стартова ціна, очевидно, буде істотно нижчою. Після таких сезонів, як попередній, ми спостерігаємо тенденцію спроби підвищення маржі до 1,3-1,4 євро за кг. Відповідно, найімовірніше, сезон почнеться із закупівельної ціни, близької до 30-40 грн/кг за кг за якісну продукцію в значних обсягах.

Проте, з огляду на введення в експлуатацію одразу кількох нових потужних підприємств із заморожування ягід в Україні у 2024 році, конкуренція за сировину обіцяє бути гострішою, ніж будь-коли раніше, що може призвести до зростання ціни в міру просування збирання.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *