Аналітики очікують зниження експорту пшениці в новому сезоні

Аналітики очікують зниження експорту пшениці в новому сезоні - INFBusiness

Ключові експортери пшениці, разом з тим і Україна, знизять обсяги поставок у новому сезоні. Українська пшениця, на яку є великий попит на світовому ринку, почала зростати в ціні, повідомили аналітики кооперативу ПУСК.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«У квітні вже експортовано 541 тис. тонн пшениці. Частина продукції, яку не вдалося вивезти в березні, буде відправлена з України у квітні. Тому саме в цьому місяці можемо вийти на рівень експорту 3 млн тонн – це відбудеться  за рахунок березневих контрактів. Імпортери готові чекати поставки пшениці, попит на яку зростає. Збільшення попиту підтримується прогнозами падіння виробництва в ЄС, США та Україні, тобто по всім ключовим експортерам. Якщо минулого сезону Україна багато експортувала за рахунок великих запасів, то цьогоріч вони не перевищать 1 млн тонн, оскільки працюють порти. При цьому посівні площі скорочуються, пшениці буде зібрано менше.

Перші оцінки експортного потенціалу української пшениці в новому сезоні вже знижені на 3-4 млн тонн. І хоча на українському СРТ-ринку минулого тижня відбулося просідання цін, ринок оживає, ціни повертаються на попередні рівні і будуть зростати. Наш основний конкурент – російська пшениця – подорожчала за останні тижні на $8-10 за тонну. Як мінімум на $2-3 за тонну піднімуться цінники на українську пшеницю до кінця тижня», – зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Умовні ціни на пшеницю на базисі СРТ до кінця тижня складуть близько $175 за тонну в дунайських портах, $170 за тонну в глибоководних портах, $198-203 за тонну на базисі DAP Констанца. 

«За очікуваннями, попит на пшеницю буде й надалі рухати ринок пшениці вгору», – додають аналітики.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *